Charita Zábřeh

  • Home
  • Představení činnosti

Provoz veřejných toalet

Kromě výrobních, kompletačních a dokončovacích činností naše společnost poskytuje také služby - provozujeme veřejné toalety na uzlové železniční stanici Zábřeh na Moravě a zajišťujeme zde úklidové práce v části výpravní budovy.

Jde o zázemí pro cestující, kteří se pohybují na vlakovém nádraží Zábřeh na Moravě, přestupují, případně zde čekají na svůj vlakový nebo autobusový přípoj. Provoz toalet byl zahájen návazně na uskutečněnou generální rekonstrukci komplexu budov nádraží v červenci roku 2006. V úzké spolupráci s vedením železniční stanice Charita Zábřeh zrealizovala záměr provozu veřejného WC formou chráněného pracoviště, kde nabídla uplatnění lidem s postižením z evidence úřadu práce. Dřívější nevzhledné, špinavé a odpudivé WC se změnilo k nepoznání a dnes je zde připraveno čisté, voňavé a velmi důstojné zázemí pro cestující i návštěvníky města.

V současné době jsou zde na zkrácený pracovní úvazek zaměstnány celkem 3 pracovnice, pro které je kromě výdělku důležité mít práci a být užitečnými svému okolí. Prací ve službách se dostanou mezi lidi, snadněji zapomenou na své vlastní problémy a také se drobně zlepšují příznaky a průběh jejich onemocnění. Práce spočívá v obsluze moderních, bezbariérových, veřejných toalet. Úkolem našich pracovnic je udržování čistoty a bezproblémového chodu toalet, výběr hotovostních poplatků, výdej lístků a dle potřeby doplňování hygienických prostředků. K pracovišti také patří prostor pro přebalování a nakrmení dětí tzv. Mama koutek. Zaměstnanci zde dohlížejí na to, aby do rekonstrukce a vybavení toalet vložené finance nepřišly vniveč - kromě čistoty hygienického zařízení chrání majetek ČD. Mimo otevírací dobu je bezobslužný a noční provoz zajištěn na WC pro vozíčkáře s přístupem na mincový zámek. WC slouží také návštěvníkům obchůdků a přilehlé restaurace.

Díky svědomitosti našich pracovnic, je uživateli, návštěvníky i neohlášenými kontrolami kvitována velmi kladně čistota a pořádek na toaletách. O tom, že zákazníci jsou s kvalitou služby (která zatím jinde dosti často pokulhává) spokojeni, svědčí množství jejich pozitivních reakcí v knize návštěv. Svým dílem se tak podílíme na nadstandardní úrovni nejdůležitější vstupní brány pro návštěvníky města Zábřeh i turisty směřující dále do Jeseníků. I díky tomuto zázemí se železniční stanice Zábřeh na Moravě dostala v roce 2009 v soutěži občanského sdružení Asociace Entente Florale CZ mezi 10 finalistů soutěže Nejkrásnějších nádraží ČR, jako čisté, upravené a dobře fungující vlakové nádraží.

Základní informace:
zodpovědný vedoucí: Tomáš Orehek, tel.: 736 529 295, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Veřejné toalety na uzlové železniční stanici Zábřeh na Moravě, výpravní budova ČD
kontakt: U nádraží 1626/6, 789 01 Zábřeh, tel. 736 509 444
provozní doba: celoročně každý den, pondělí až neděle, vč. svátků v době 8:00 - 18:00 hodin; mimo tuto dobu a noční provoz trvale zajištěn na WC se vstupem na mincovník (10 Kč)
návštěvnost služby: přibližně 35.000 osob ročně
aktuální poplatek: pisoár a kabinka 7 Kč, noční WC na mincovník 10 Kč
 
Veřejné toalety na autobusovém stanovišti Valová
kontakt: U nádraží 6, 789 01 Zábřeh, tel. 736 509 444
provozní doba: celoročně každý den, pondělí až neděle, vč. svátků v době 8:00 - 18:00 hodin; mimo tuto dobu a noční provoz trvale zajištěn na WC se vstupem na mincovník (10 Kč)
návštěvnost služby: přibližně 35.000 osob ročně
aktuální poplatek: pisoár a kabinka 7 Kč, noční WC na mincovník 10 Kč