Charita Zábřeh

Velkoobchod s materiálem a vybavením

I pokud si nevyberete z poměrně širokého portfolia našich vlastních služeb či výrobků, stále můžete naši sociální firmu podpořit a můžeme spolupracovat.
 
Ve spolupráci s našimi obchodními partnery Vám můžeme nabídnout komplexní dodávky materiálu a vybavení pro Vaši každodenní spotřebu v provozech kanceláře, výroben, skladů, ubytovacích, kuchyňských a dalších kapacit.
 
 • Jde o čistící, dezinfekční a úklidové prostředky, které Vám můžeme individuálně nabídnout a dodat ve spolupráci s firmami ECOLAB a FM SERVIS Trutnov. Dostupný sortiment je možné dohledat na eshopu uklidoveprostredky.cz.
 • Papírenské a kancelářské potřeby, nové i recyklované tonery jsme zase připraveni Vám dodat ve spolupráci s firmou BÜROPROFI. Můžete vybírat z jejich katalogu, o zcela individuální ceny nás ale se soupisem požadovaného kontaktujte.
 • Výpočetní, kancelářskou techniku a elektroniku Vám dodáme ve spolupráci se silným a spolehlivým partnerem, kterým je olomoucká společnost T.S. BOHEMIA. Kompletní katalog nabízeného zboží najdete v jejich elektronickém obchodě.
 
Samozřejmostí je z naší strany individuální přistup k zákazníkům, výhodné ceny a množstevní slevy, dle přání dodávka objednaného zboží až k Vám do sídla firmy. Samozřejmostí také je, že veškeré naše dodávky jsou objednatelům provedeny v režimu náhradního plnění.
 
Jsme také soutěžiteli a registrovanými dodavateli na internetových elektronických tržištích: ePoptávka.cz, TenderMarket.cz, vortalGOV, KRCiTender.
 
Pokud jste rozhodnuti nebo jen zatím uvažujete o této formě spolupráce, kontaktujte prosím jednatele společnosti Bc. Jiřího Kargera, tel.: 583 412 587, mobil: 736 509 430, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Představení činnosti

V naší firmě skoro všechny pracovní činnosti provádí zaměstnanci se zdravotním postižením. Při práci mají k dispozici výškově nastavitelné stoly a židle pro případ, kdy se potřebují u práce posadit, nebo v průběhu práce měnit polohu. Celoročně zaměstnáváme 14 osob se zdravotním znevýhodněním a v sezoně ovokošíků září – listopad dáváme možnost přivýdělku dalším 60 lidem z řad dlouhodobě nezaměstnaných v evidenci ÚP (z toho až 15 osobám se zdravotním handicapem).
Našim cílem  je pomáhat právě lidem se zdravotním postižením řešit složité životní situace, do kterých se dostali důvodem ztráty zaměstnání. Vzhledem k jejich omezeným možnostem, zvýšené nemocnosti nebo potřebě speciálních podmínek je velmi náročné najít pro ně práci v běžných provozech.
Nedostatek pracovních příležitostí má na lidi se zdravotním znevýhodněním dopad jak v rovině sociální, tak i psychické a v konečném důsledku i zdravotní. Všechny tyto skutečnosti se dotýkají nejen jich samotných, ale i jejich rodin a celého okolí.

Průmyslová výroba

Průmyslová výroba
Celoročně na dílně vyrábíme molitanové fixační vložky do elektromotorů společnosti Siemens. Věnujeme se také montážním pracím v technických oborech. Máme bohaté zkušenosti s odjehlováním hliníkových dílů a aktivací mobilních karet.

Současní partneři:

 • Siemens, s.r.o. Mohelnice (výroba molitanových fixačních vložek do elektromotorů)

Dříve:

 • HELLA AUTOTECHNIK, s.r.o. (odjehlování sady dílů)
 • TelTech Servis (evidence SIM karet a vkládání do mobilních telefonů a bezpečnostních náramků)

Provoz veřejných toalet

Kromě výrobních, kompletačních a dokončovacích činností naše společnost poskytuje také služby - provozujeme veřejné toalety na uzlové železniční stanici Zábřeh na Moravě a zajišťujeme zde úklidové práce v části výpravní budovy.

Jde o zázemí pro cestující, kteří se pohybují na vlakovém nádraží Zábřeh na Moravě, přestupují, případně zde čekají na svůj vlakový nebo autobusový přípoj. Provoz toalet byl zahájen návazně na uskutečněnou generální rekonstrukci komplexu budov nádraží v červenci roku 2006. V úzké spolupráci s vedením železniční stanice Charita Zábřeh zrealizovala záměr provozu veřejného WC formou chráněného pracoviště, kde nabídla uplatnění lidem s postižením z evidence úřadu práce. Dřívější nevzhledné, špinavé a odpudivé WC se změnilo k nepoznání a dnes je zde připraveno čisté, voňavé a velmi důstojné zázemí pro cestující i návštěvníky města.

V současné době jsou zde na zkrácený pracovní úvazek zaměstnány celkem 3 pracovnice, pro které je kromě výdělku důležité mít práci a být užitečnými svému okolí. Prací ve službách se dostanou mezi lidi, snadněji zapomenou na své vlastní problémy a také se drobně zlepšují příznaky a průběh jejich onemocnění. Práce spočívá v obsluze moderních, bezbariérových, veřejných toalet. Úkolem našich pracovnic je udržování čistoty a bezproblémového chodu toalet, výběr hotovostních poplatků, výdej lístků a dle potřeby doplňování hygienických prostředků. K pracovišti také patří prostor pro přebalování a nakrmení dětí tzv. Mama koutek. Zaměstnanci zde dohlížejí na to, aby do rekonstrukce a vybavení toalet vložené finance nepřišly vniveč - kromě čistoty hygienického zařízení chrání majetek ČD. Mimo otevírací dobu je bezobslužný a noční provoz zajištěn na WC pro vozíčkáře s přístupem na mincový zámek. WC slouží také návštěvníkům obchůdků a přilehlé restaurace.

Díky svědomitosti našich pracovnic, je uživateli, návštěvníky i neohlášenými kontrolami kvitována velmi kladně čistota a pořádek na toaletách. O tom, že zákazníci jsou s kvalitou služby (která zatím jinde dosti často pokulhává) spokojeni, svědčí množství jejich pozitivních reakcí v knize návštěv. Svým dílem se tak podílíme na nadstandardní úrovni nejdůležitější vstupní brány pro návštěvníky města Zábřeh i turisty směřující dále do Jeseníků. I díky tomuto zázemí se železniční stanice Zábřeh na Moravě dostala v roce 2009 v soutěži občanského sdružení Asociace Entente Florale CZ mezi 10 finalistů soutěže Nejkrásnějších nádraží ČR, jako čisté, upravené a dobře fungující vlakové nádraží.

Základní informace:
zodpovědný vedoucí: Tomáš Orehek, tel.: 736 529 295, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Veřejné toalety na uzlové železniční stanici Zábřeh na Moravě, výpravní budova ČD
kontakt: U nádraží 1626/6, 789 01 Zábřeh, tel. 736 509 444
provozní doba: celoročně každý den, pondělí až neděle, vč. svátků v době 8:00 - 18:00 hodin; mimo tuto dobu a noční provoz trvale zajištěn na WC se vstupem na mincovník (10 Kč)
návštěvnost služby: přibližně 35.000 osob ročně
aktuální poplatek: pisoár a kabinka 7 Kč, noční WC na mincovník 10 Kč
 
Veřejné toalety na autobusovém stanovišti Valová
kontakt: U nádraží 6, 789 01 Zábřeh, tel. 736 509 444
provozní doba: celoročně každý den, pondělí až neděle, vč. svátků v době 8:00 - 18:00 hodin; mimo tuto dobu a noční provoz trvale zajištěn na WC se vstupem na mincovník (10 Kč)
návštěvnost služby: přibližně 35.000 osob ročně
aktuální poplatek: pisoár a kabinka 7 Kč, noční WC na mincovník 10 Kč

Ruční zdobení svící

Dekorativní parafínové svíčky jsou díky své technologii zdobení zcela ojedinělé. Svíce jsou zdobeny plátovým voskem, který na nich vytvoří plastický obrázek.
Na svíčky jsme schopni zobrazit nejrůznější motivy dle přání zákazníka, může to být logo firmy, znak města, sídlo firmy, stačí nám k tomu např. fotografie, pohlednice, náčrtek nebo jen slovní popis. Ručně zdobené svíce s logem Vaší firmy můžete použít jako dárkové předměty pro své obchodní partnery.

Originální ručně zdobené svíce z naší dílny Vás mohou provázet celý život. Nabízíme širokou škálu zdobených svící určených k různým příležitostem a životním jubileím.

Vyrábíme svíce:

 • křestní a biřmovací,
 • svatební,
 • květinové vzory k různým příležitostem,
 • myslivecké vzory,
 • svíce s obecními znaky,
 • Vánoční a velikonoční svíce,
 • svíce smuteční

Největší zakázkou je výroba velikonočních paškálů z pravého včelího vosku pro farnosti Čech, Moravy a Slovenska, kterých každoročně vyrobíme více jak 500 ks.

Na podzim roku 2010 se nám podařilo na výrobu našich svící získat originální regionální značku „JESENÍKY originální produkt“.
Tato značka garantuje vznik výrobku v daném regionu, kvalitu a výrobní postupy šetrné k životnímu prostředí a hlavně výjimečnost výrobku – což je u nás ruční práce a originální způsob zdobení.

Zajímavosti:

 • Největší paškál z naší dílny váží 25 kg, průměr má 14 cm a výšku 170 cm. Každoročně jej zdobíme pro Armádu ČR, je na něm letopočet, armádní znak a latinské heslo Veritas domini vincit - Pravda páně vítězí. V květnu vyráží paškál spolu s armádní delegací na vojenskou pouť do Lurd. Paškál se pak zapaluje ve vyhrazeném prostoru za Jeskyní zjevení.
 • Největším a nejsložitějším dílem byl v roce 2009 čtrnáctikilogramový paškál ze včelího vosku věnovaný Charitou České Republiky papeži Benediktu XVI. při jeho podzimní návštěvě naší republiky. Kromě charitního znaku, papežova erbu a fáborků s barvami naší a vatikánské vlajky na něm bylo několik italských nápisů, mezi nimi i motto návštěvy: Láska Kristova je naší silou.
 • V létě 2012 se k nám na dílnu zatoulala redaktorka České televize Iveta Toušlová v rámci programu Toulavá kamera ochutnává Česko. Na památku nám nechala vlastnoručně vyrobenou křestní svíci s podpisem. Reportáž můžete shlédnout v archivu Toulavé kamery na http://toulavakamera.ceskatelevize.cz/article.asp?id=3697